Publikováno: 11.05.2023

Na konci dubna pořádala Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) ve spolupráci s The Kellner Family Foundation vzdělávací víkendové setkání učitelů s názvem DofE Leader Camp. Více než stovka pedagogických pracovníků z celé České republiky, kteří se věnují programu DofE se potkala v krásných prostorách Gymnázia a základní školy Open Gate v Babicích u Prahy, aby se navzájem inspirovali a vyměnili své zkušenosti. 

Během této třídenní akce měli vedoucí možnost absolvovat řadu zajímavých přednášek a workshopů.  Celou akci v pátek 28. 4. 2023 odstartoval výkonný ředitel DofE Tomáš Vokáč, který vyučujícím poděkoval za jejich obětavou práci a připomněl, že program v současné době realizuje již více než 320 organizací v ČR.  Publikum v sále následně zaujal Jan Mühlfeit a Kateřina Krůtová, kteří věnovali svou prezentaci tématu Odemykání dětského potenciálu.

V sobotu se pak účastníci přesouvali mezi jednotlivými workshopy, které pokrývaly témata jako DofE expedice, jak bojovat se syndromem vyhoření či jak rozeznat potenciál dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Na hladký průběh akce také dohlížel zástupce ředitele na Open Gate Luděk Michalík, který je zkušený DofE koordinátor: „Já DofE na škole dělám už 15 let. Největší pozitivní dopad u nás vidím v tom, že program stírá rozdíly mezi dětmi, které studují na sociální stipendium a mezi zbytkem žáků. DofE na škole dokáže změnit dynamiku týmu, a to je podle mě strašně dobře.“

DofE Leader Camp jsme pořádali znovu po třech letech a jsme vděční, že se díky podpoře The Kellner Family Foundation mohla akce uskutečnit právě v prostorách školy Open Gate.
 

Sdílejte článek na: