Každý úspěšný absolvent programu DofE se může zúčastnit slavnostního předávání certifikátu a odznaku – ceremonie. Ceremonie probíhá za účasti patronů DofE a dalších významných hostů. Účast na ceremonii je zahrnuta v účastnickém poplatku, který se platí při registraci do programu DofE, není tedy potřeba nic doplácet.

Důležité termíny

Stříbrno-bronzové ceremonie 2024

 • Dokončení úrovně ORB stav: Schválení Národním centrem 31. 12. 2023
 • Přihlašování na ceremonie – Na polovinu ceremonii jsme již poslali pozvánky, zbytek pošleme na začátku února. Stav vidíte u jednotlivých ceremonií.
 • regionální stříbrno-bronzové ceremonie proběhnou v roce 2024 od ledna do března ve vašich krajských městech
 • Termíny:
  • Středočeský kraj – Kutná Hora- GASK – 26.01.2024 (v 11hod. a ve 13:30)
  • Ústecký kraj – Ústí na Labem – Krajský úřad – 30.01.2024  (v 11hod.)
  • Liberecký kraj – Liberec – Severočeské muzeum – 01.02.2024  ( v 10hod.)
  • Pardubický kraj – Pardubice – konzervatoř Pardubice – 05.02.2024 (v 15hod.)
  • Kraj Vysočina – Jihlava – Krajský úřad – 08.02.2024 (ve 13hod.)
  • Plzeňský kraj – Plzeň – Plzeňská radnice – Sněmovní sál – 08.02.2024  (v 10hod)
  • Královéhradecký kraj – Hradec Králové – Krajský úřad –   09.02.2024 (v 10hod.)
  • Zlínský kraj – Zlín – Krajský úřad (Baťův mrakodrap) – 14.02.2024 (v 11hod.)
  • Jihomoravský kraj – Brno – Nová radnice – 15.02.2024  (v 11hod a ve 14hod)
  • Jihočeský kraj – České Budějovice – Krajský úřad – Kruhový sál – 20.02.2024 (v 11hod.)
  • Karlovarský kraj – Karlovy Vary – Císařské lázně – Zanderův sál – 29.02.2024 (v 11hod.)
  • Hlavní město Praha – Staroměstská radnice – Brožíkův sál – 13.03.2024 (v 10hod. a ve 14hod.) Detaily o ceremonii rozeslány.
  • DofE Online – Praha – Staroměstská radnice – Brožíkův sál- 14.03.2024 (ve 14hod.) Detaily o ceremonii rozeslány.
  • Mezinárodní školy – Praha -Staroměstská radnice – Brožíkův sál – 14.03.2024 – (v 10hod.) Detaily o ceremonii rozeslány.
  • Moravskoslezský a Olomoucký kraj- Karviná – Slezská univerzita – Obchodně-podnikatelská fakulta v Karviné – Velký sál
   – 21.3.2024  (v 10hod. a ve 14hod.) Detaily o ceremonii rozeslány.
 • Přihlašování na ceremonie přes e-mailový odkaz: stav odesílání pozvánek vidíte u jednotlivých ceremonií.

Zlatá ceremonie 2024

 • Dokončení úrovně v ORB stav: Schválení Národním centrem do 29. 02. 2024
 • Přihlašování na ceremonii proběhne prostřednictvím unikátního odkazu v e-mailu v termínu od 06. do 18. 03. 2024
 • Ceremonie proběhne 09. 04. 2024 od 14:00 hod. v Praze 
 • Bližší informace budou zaslány po přihlášení.

Dokončení úrovně v ORB – podmínka pro absolvování ceremonie 

V předem daném termínu (viz Důležité termíny níže) musíš mít splněné všechny aktivity a expedici – je potřeba, aby vše bylo zapsané v ORB. Pro přihlášení na ceremonii je nezbytné mít status v ORB: Schválení Národním centrem. Uděláš nejlépe pokud se před uplynutím termínu spojíš se svým vedoucím/vedoucí, aby ti zápisy v ORB včas doplnili.

Certifikát a odznak

Všem úspěšným dofákům po dokončení úrovně přijde na email (vyplněný v ORB) elektronický certifikát a odznak! Pokud se zúčastníš ceremonie, předáme ti vytištěný certifikát a opravdový odznak právě tam. Elektronický certifikát doporučujeme přikládat jako přílohu při přihláškách na univerzity, stáže, nebo se s ním pochlub třeba na LinkedIn. Tvoje budoucí zaměstnavatele nebo univerzity určitě bude zajímat, že si dokážeš správně nastavit cíle, a hlavně jich cílevědomě dosáhnout. Nově si také dofáci přebírají odznaky na Rostoucím papíru!  Rostoucí papír obsahuje semínka květin vhodná pro včely a motýly a je možné ho zasadit. V DofE to ceremonií zkrátka nekončí. Je to výzva!

Přihlášení na ceremonii 

Mail s přihlašovacím odkazem na ceremonii ti dorazí na tvůj email – ten, který máš uvedený v ORB (nezapomeň si zkontrolovat spam!). Přihlašování na ceremonii je časově omezené (viz Důležité termíny), ideálně tedy vyplň přihlášku hned, jakmile ti dorazí.

Průběh ceremonie 

Na ceremonii je nutností se dostavit včas a ve společenském oblečení,  jelikož každý úspěšný absolvent půjde na pódium převzít certifikát a odznak. Po příchodu na ceremonii se musíš registrovat u vstupu. Poté se usaď nejlépe pohromadě tak, jak se znáte ze svého DofE Centra. Po zahájení moderátoři nejprve všechny přivítají, významní hosté budou mít proslovy a potom přijde na řadu to nejdůležitější, tedy předávání ocenění vám, úspěšným absolventům. Během předávání certifikátů, se bude číst tvůj medailonek, který jsi vyplňoval/a při přihlašování na ceremonii. Budeš mít také možnost přednést proslov, nebo předvést svoji dovednost (tuto volitelnou možnost vyplňuješ při přihlašování na ceremonii). Jakmile zazní tvé jméno, půjdeš na pódium, kde si potřeseš rukou nejprve s jedním předávajícím, který ti předá certifikát a poté s druhým, který ti předá odznak. Poté ještě zůstáváš stát mezi oběma předávajícími a fotograf vás společně vyfotí. Po vyfocení odcházíš z pódia s pocitem vítězství a vracíš se na své místo. 😊 Po zakončení ceremonie bude následovat společné fotografování všech dofáků a vašich vedoucích. Budeme rádi, pokud po ceremonii ještě zůstaneš na občerstvení a využiješ možnosti si neformálně promluvit jak s představiteli DofE, tak například i s patrony. Celá oficiální část ceremonie trvá max 1 hodinu (dle počtu oceněných), neformální část pak také max. 1 hodinu. 

Pro inspiraci se podívej se na průběh ceremonií minulých ročníků ve Fotogalerii nebo na našem YouTube.


Stále máš otázky k ceremonii? Mrkni se níže do sekce FAQ pro dofáky, kde najdeš svoji odpověď! Jste vedoucí nebo koordinátor a máte otázky ohledně ceremonií? Přejděte níže do sekce FAQ pro vedoucí!


FAQ pro dofáky 

Jak dokončím úroveň? 

Musíš mít splněné všechny aktivity a expedici a jejich zápis v ORB. Pro absolvování ceremonie je nezbytné mít status v ORB: Schválení Národním centrem. Uděláš nejlépe, pokud se před uplynutím termínu spojíš se svým vedoucím/vedoucí, aby ti zápisy v ORB včas doplnil/a.

Co když nestihnu dokončit úroveň do požadovaného termínu? 

Nic se neděje, půjdeš na ceremonii v dalším termínu.

Jak získám certifikát? 

Elektronický certifikát získáš vždy, jakmile dokončíš úroveň. Přijde ti automaticky na mail (na ten, který máš zapsaný v ORB). Papírový certifikát obdržíš pouze na ceremonii, případně od svého vedoucího/koordinátora, který ti ho na ceremonii  vyzvedne.

Stačí mi pouze elektronický certifikát jako doklad o absolvování DofE? 

Ano, stačí! Z tohoto důvodu je dofákům nově zasílána i elektronická verze, kterou můžeš přiložit jako přílohou ke svému CV. Nezapomeň se pak elektronickým certifikátem pochlubit na sociálních sítí a přidej si ho třeba i na LinkedIn.

Jak získám badge/odznak? 

Elektronický odznak ti dorazí na mail společně s elektronickým certifikátem. Opravdový odznak je možné obdržet pouze na ceremonii. Nezoufej, pokud se na ceremonii nedostavíš, stále si můžeš odznak zakoupit na našem eshopu.

Je ceremonie povinná? 

Ne, účast na ceremonii není povinná. Nicméně, pokud nedorazíš, neobdržíš odznak. A to by byla škoda.

Chci na ceremonii, musím se na ni přihlásit? 

Ano, na mail, který máš zapsaný v ORB ti dorazí přihláška! Ale musíš mít splněno vše, viz výše.

Proč jsem nedostal/a přihlášku na ceremonii? 

Pozvánku na ceremonii obdrželi všichni dofáci, kteří splnili termín zápisu do ORB. Pravděpodobně nemáš v ORB požadovaný stav: Schválení Národním centrem nebo jsi nesplnil/a termín, do kdy musel být tento stav zapsán. P.S. Přihláška na ceremonii chodí na mail, který máš v ORB a nezapomeň si zkontrolovat spam.

Co se stane, když se nestihnu přihlásit na ceremonii, ale mám splněný termín zápisu v ORB?

O elektronický certifikát ani odznak nepřijdeš, dorazí ti na mail (ten, který máš v ORB). Bohužel ale již nebude možné se ceremonie účastnit.

Když se na svojí ceremonii nedostavím, mohu na ni další rok? 

Bohužel, takhle to nefunguje. Pokud si měl včas splněn zápis do ORB a nestihl/a ses přihlásit na ceremonii, není možné se jí účastnit další rok. Ale nevěš hlavu, elektronický certifikát máš na mailu a zkus třeba další úroveň!

Proč mám vyplňovat medailonek na přihlášce na ceremonii? 

Jakmile tě moderátoři na ceremonii vyvolají jménem, čtou o tobě právě tvůj medailonek z přihlášky na ceremonii, je tedy skvělé, pokud se s námi podělíš, jak sis plnění DofE užil/a.

Proč bych měl/a chtít na ceremonii něco předvést nebo mít proslov? 

Každá ceremonie je unikátní a my jsme o to radši, pokud se chcete se svými “spoludofáky” podělit o zážitky z programu (proslov), nebo naopak předvést nějakou dovednost (zpěv, hra na klavír nebo jiný hudební nástroj, společenský tanec atd.). Taková ceremonie má pak šťávu!

Koho si můžu přivést? 

Vezmi si s sebou až 2 lidi. Můžou to být rodiče, sourozenci, kámoši nebo rande. 😉 Výběr je na tobě!

Jak dlouho ceremonie trvá? 

Ceremonie včetně předávání certifikátů a odznaků trvá max 1 hodinu (dle počtu účastníků), neformální část s občerstvením pak také trvá max 1 hodinu. Je tedy nejlepší, když si na ceremonii vyhradíš 2 hodiny.

Dá se změnit místo/termín ceremonie? 

Bohužel to není možné. Ceremonie, na kterou ti přišla přihláška, je právě tou pravou pro tebe!

Nenašel/šla jsi odpověď svoji otázku? Napiš nám ji na: ceremonie@dofe.cz 


FAQ pro vedoucí 

Co mohu udělat proto, aby dofák splnil úroveň v ORB? 

Pro dokončení úrovně v ORB je nutné, aby měl dofák status ve stavu: Schválení Národním centrem v termínu, které určuje Národní centrum. Pokud máte potíže s vyplněním ORB, prosím kontaktujte nás včas (před uplynutím termínu) na: orb@dofe.cz.

Je možné dopsat data do ORB po termínu a stále se můj dofák může účastnit letošní ceremonie? 

Ne, toto bohužel není možné. Zápis je možné po uplynutí termínu do ORB dopsat, nicméně se tento dofák bude moci účastnit ceremonie až v dalším termínu.

Jak se můj dofák přihlásí na ceremonii? 

Sám! Nehlaste prosím dofáky na ceremonii vy, šetřete síly. 😉 Každému dofákovi přijde na jeho/její mail (který má vyplněný v ORB) přihláška na ceremonii. Můžete je ovšem upozornit, že by takový mail mohli obdržet. 😊

Proč by měl dofák vyplnit na přihlášce na ceremonii medailonek? 

Medailonek se bude o každém dofákovi číst přímo na ceremonii. Bylo by tedy dobré, pokud by dofák měl medailonek vyplněný. Vyplňují si ho stejně jako přihlášku sami, tato informace je zde pokud by se vás na to ptali.

Proč by měl chtít dofák na ceremonii něco předvést nebo říct proslov? 

Každá ceremonie je unikátní a my jsme o to radši, pokud se dofáci chtějí před svými “spoludofáky” podělit o zážitky z programu (proslov), nebo naopak předvést nějakou dovednost (zpěv, hra na klavír nebo jiný hudební nástroj, společenský tanec atd.). Tuto možnost vyplňují dofáci, v rámci své přihlášky na ceremonii. Taková ceremonie má pak šťávu!

Musím se jako vedoucí/koordinátor přihlásit na ceremonii? 

Ano, pokud chcete své dofáky na ceremonii doprovodit, je nutné se na ceremonii přihlásit. Přihláška na ceremonii vám přistane v mailu.

Můžu přeposlat svoji přihlášku na ceremonii svým dofákům nebo kolegům? 

Ne. Každá přihláška je unikátní a na vaše jméno. Na základě takové přihlášky se pak tisknou certifikáty. Pokud byste jako vedoucí přihlásil 6 šest svých dofáků, budeme mít pak 6 certifikátů s vaším jménem. 🤷‍♀️ Každý se tak na ceremonii, hlásí přes svoji přihlášku, která mu přistane na mail.

Proč jsem jako vedoucí/koordinátor nedostal pozvánku na letošní ceremonii? 

Pozvánku na ceremonii obdrželi všichni vedoucí/koordinátoři, kteří mají v ORB zapsané letošní absolventy. Nezoufejte, kolega/kolegyně, který/á pozvánku obdržel/a vás sebou může vzít jako svého hosta. O ceremonii tak rozhodně nepřijdete! P.S. Přihlášky chodí na mail, který máte v ORB a nezapomeňte si zkontrolovat spam.

Mohu na ceremonii vyzvednout certifikáty a odznaky pro co ty, co se nedostaví?  

Ano, dofákům, kteří se nedostaví na ceremonii (a mají na ní nárok), můžete po jejím skončení certifikáty a odznaky vyzvednout a sami je těmto dofákům předat. Na ceremonii proto vyhledejte svého regionálního manažera.

Dá se změnit místo/termín ceremonie? 

Ne, bohužel to není možné.

Koho si můžu přivést? 

Vezměte s sebou 1 člověka. Třeba právě vedoucího, který tam letošní dofáky nemá, nebo kolegu který přemýšlí, že by DofE šel. Ale výběr je na vás!

Jak dlouho ceremonie trvá? 

Ceremonie včetně předávání certifikátů a odznaků trvá max 1 hodinu (dle počtu absolventů), neformální část s občerstvením pak také trvá max 1 hodinu. Je tedy nejlepší, pokud si na ceremonii vyhradíte 2 hodiny.

Nenašli jste odpověď svoji otázku? Napište nám ji na: ceremonie@dofe.cz 

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close