Registrační formulář

DofE můžeš plnit na škole (nebo v jiné organizaci) zapojené do DofE. Pokud tvá škola DofE neposkytuje, ničemu to nevadí! Můžeš se přihlásit do DofE online, což je v podstatě to samé – pouze ti přidělíme mentora odjinud. Kromě toho plnění programu probíhá úplně stejně. Mrkni do přihlašovacího formuláře a ověř si, která možnost platí pro tebe.
To mi stačí. Chci se přihlásit
(skočíš rovnou na poslední krok)
Chci vědět víc
(provedeme tě přihláškou krok za krokem)

1. Co je DofE a k čemu ti to bude?

DofE je výzva pro každého od 14 do 24 let, díky které se donutíš na sobě pravidelně pracovat. Zapoj se a vyber si dovednost, pohyb a dobrovolnictví, kterým se chceš hodinu týdně věnovat. Na závěr tě čeká dobrodružná expedice s kamarády. Díky DofE se zlepšíš ve věcech, které tě baví, najdeš si čas na pomoc druhým, získáš skvělé zkušenosti, které se budou hodit v budoucím životě navíc, obdržíš za to mezinárodně uznávaný certifikát pod hlavičkou britské královské rodiny.

2. Jaké jsou 4 oblasti v DofE?

Klidně si můžeš vybrat i oblasti, kterým už se věnuješ, ale chceš se v nich zlepšit. V každé oblasti si pak stanovíš cíl, za kterým si jdeš. Zajímají tě konkrétní příklady? Mrkni na Příležitosti nebo na dobrovolnik.cz .

Dovednost
Pohyb
Dobrovolnictví
Expedice

Dovednost

V této oblasti máš na výběr z mnoha možností. Od hry na hudební nástroj přes studium cizích jazyků až k vaření či programování. Stanovíš si dosažitelné cíle, a tím se zdokonalíš ve svých schopnostech, zapracuješ na svém talentu nebo získáš úplně nové dovednosti. Důležité je, že tě to bude bavit.
Příklady aktivit

Pohyb

Pohybová aktivita ti pomůže zlepšit výkon a fyzickou kondici. Možná zapracuješ na týmové spolupráci při volejbalu nebo potkáš nové lidi při bruslení. Nemusíš být nejlepší a vyhrávat medaile, stačí se chtít posunout o kousek dál. Naučíš se také dbát na zdravý životní styl.
Příklady aktivit

Dobrovolnictví

Při dobrovolnictví můžeš pracovat na sobě, ale u toho také pomáhat druhým. Bude potřeba rozvinout svou toleranci, zodpovědnost a trpělivost. Kromě doučování spolužáků sem patří uklízení lesa, práce s dětmi, pomoc v potravinové bance a mnoho dalšího. Na možnosti dobrovolnictví se můžeš zeptat svého vedoucího.
Příklady aktivit

Expedice

Expedice je pro tebe výzvou k překonání obav z neznámého a také příležitostí vyrazit s partou na několik dní do přírody a objevovat zajímavá místa v České republice i zahraničí. Expedice má vždy nějaký účel, například mapování zapomenutých míst, sběr rostlin do herbáře nebo zdolání celého sjízdného úseku řeky.
Příklady aktivit

3. Z jakých úrovní si můžeš vybírat?

Bronzová úroveň
  • Aktivitám se věnuješ minimálně 3 měsíce. Navíc si z nich vybereš jednu, které se věnuješ o 3 měsíce déle.
  • Absolvuješ týmovou expedici v přírodě na 2 dny (1 noc).
Stříbrná úroveň
  • Aktivitám se věnuješ minimálně 6 měsíců. Pokud nejsi držitelem bronzové ceny, vybereš si z nich jednu, které se budeš věnovat o 6 měsíců déle.
  • Absolvuješ týmovou expedici v přírodě na 3 dny (2 noci).
Zlatá úroveň
  • Aktivitám se věnuješ minimálně 12 měsíců. Pokud nejsi držitelem stříbrné ceny, vybereš si z nich jednu, které se budeš věnovat o 6 měsíců déle.
  • Absolvuješ týmovou expedici v přírodě na 4 dny (3 noci). Strávíš 5 dní (4 noci) na Rezidenčním projektu v ČR nebo zahraničí.

4. Kolik času ti to zabere a kolik to stojí?

Každé z oblastí se věnuješ 1 hodinu týdně. Dohromady ti tedy DofE zabere 3 hodiny týdně po dobu dle zvolené úrovně. Hodiny si nejde dopředu napracovat, důležitá je právě ta pravidelnost. Samozřejmě pokud jedeš na dovolenou nebo nestíháš, nic se neděje, ale plnění programu se ti o nesplněný čas prodlouží. V průběhu plnění tě čeká expedice s kamarády. 

Kolik to bude stát? To záleží na úrovni, kterou si zvolíš. Registrační poplatek činí 200 až 600 Kč. Pokud ti expedici zprostředkuje Národní centrum je třeba také navíc počítat s náklady na expedici, které jsou: 1 500 Kč pro bronzovou úroveň, 2000 Kč pro stříbrnou úroveň a 2250 Kč pro zlatou úroveň. Pokud se nacházíš v náročné sociální situaci, můžeme ti registrační poplatek odpustit nebo si můžeš si žádat o podporu na expedici z našeho Sociálního fondu. 

5. Jak si máš zvolit cíle?

S výběrem cílů ti pomůže i tvůj vedoucí, který tě celým programem provede, bude tě koučovat/mentorovat, spolu si nastavíte cíle a dovede tě až k ceremonii a certifikátu.

6. Zjisti, jestli je tvoje škola v DofE

Tak, to je vše, co o DofE potřebuješ vědět. Zbývá už jenom zjistit, jestli je tvá škola v DofE, nebo se zapojíš do DofE online.

Je tvoje škola v DofE? Mrkni do seznamu.

Nic se neděje, pojď do DofE online. Mentora ti přiřadíme, jinak vše probíhá stejně. Stačí vyplnit formulář níže a pak se registrovat do ORB.
Na tvé škole dělá DofE . Vyplň nám formulář níže, my dáme vědět vedoucímu, který se DofE věnuje na tvé škole/ve tvé organizaci, a ten se ti ozve. Můžeš se za ním zastavit taky osobně, pokud víš, o koho se jedná.

Vyplň o sobě pár údajů

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close