Publikováno: 09.04.2021

S hlubokým zármutkem jménem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) v České republice oznamujeme, že dne 9. 4. 2021 nás opustil náš zakladatel, Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu.

Opustila nás Jeho královská Výsost princ Philip, který zasvětil život mladým lidem

Princ Philip již od roku 1956, kdy ve Velké Británii založil DofE, usiloval o objevování nekonečného potenciálu mladých lidí.

Za uplynulých 65 let se programu zúčastnilo miliony mladých lidí ve více než 130 zemích světa. Účastníci se zdokonalují v nejrůznějších dovednostech, pomáhají svému okolí, věnují se pohybu. Budují si sebevědomí a odolnost, kterou potřebují proto, aby dokázali čelit výzvám moderního světa a byli tak připraveni na budoucnost. Slovy prince Philipa: „Mladí lidé nemusí být nejlepší, aby získali cenu DofE. Musí si pouze stanovit cíle, které jsou pro ně motivující, a potom se svědomitě snažit tyto cíle splnit. Neexistují totiž žádné zkratky k dosažení pocitu opravdového úspěchu.“ V České republice je program DofE rozšířený na více než 240 školách a je do něj zapojeno více než 5 000 mladých lidí ročně.

Tým Národního centra DofE je v úzkém kontaktu s lidmi, kteří s princem Philipem celý život spolupracovali. Princ Philip v posledních letech předal funkci v rámci DofE svému synovi, princi Edwardovi, který se tak stal předsedou správní rady DofE a jeho aktivním představitelem. Mezi jeho úzké spolupracovníky patří například Jiří Zrůst, předseda správní rady DofE, a Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE v České republice. „Zprávou o úmrtí našeho zakladatele jsme hluboce zarmouceni. Poslední měsíce jsme věnovali přípravám oslav stých narozenin tohoto výjimečného člověka, které měly proběhnout v červnu. Přípravy oslavy bohužel vystřídal smutek, odkaz prince Philipa ale bude žít skrze mladé účastníky programu DofE napořád,“ dodává Vokáč.

Pro více informací můžete navštívit webové stránky: intaward.org

V případě zájmu o interview nebo jakýkoli jiný obsah kontaktujte prosím Komunikační specialistku DofE, Nikolu Slovákovou: nikola.slovakova@dofe.cz, 725 430 298

 

O Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu (DofE)

  • DofE je celosvětově nejvýznamnější program neformálního vzdělávání.
  • V Česku program funguje již 26 let, v současné chvíli jej poskytuje více než 240 institucí po celé republice včetně škol, univerzit, mládežnických center, neziskových organizací a dětských domovů, mladí lidé se do něj mohou také zapojit online.
  • Z celosvětově známých osobností si DofE plnila například vévodkyně Kate či herec Hugh Jackman.
  • Mladí lidé ve věku 13 až 24 let jsou prostřednictvím DofE motivováni k samostatnosti, cílevědomosti, výdrži, solidaritě a program je tak připravuje na budoucnost.
  • Globálně se tohoto programu účastní 1,3 milionu lidí ze 130 zemí světa. Absolventi programu získávají prestižní certifikát, který jim dává výhodu v profesním i osobním životě a je mezinárodním důkazem o tom, že na sobě dokážou pracovat a nevzdat se. Pro více informací navštivte dofe.davidsejna.cz.
Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close