Publikováno: 09.09.2022

Dne 8. září zasáhla celý svět smutná zpráva o úmrtí Jejího Veličenstva královny Alžběty II. Tato událost má samozřejmě vliv na plánovaný program členů královské rodiny. S politováním oznamujeme, že neproběhne původně chystaná návštěva Jeho královské Výsosti prince Edwarda, jenž měl na pozvání české pobočky Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) strávit v České republice dva dny, 20. a 21. září.

Stěžejním záměrem jeho návštěvy v České republice byla podpora aktivity programu DofE, který se věnuje rozvojovým aktivitám mladých lidí. „S velkým zármutkem jsme včera obdrželi zprávu o úmrtí Jejího královského Veličenstva královny Alžběty II. Byla to právě královna Alžběta II., společně s jejím manželem princem Philipem, zakladatelem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, kdo ztělesňoval zásadní hodnoty našeho programu. Odpovědnost, charakter, píle a nekonečná starost o druhé. Oba podporovali nespočet charitativních organizací a spolků, včetně té naší. Vždy si totiž dobře uvědomovali, jak velkou váhu má jejich hlas a kolika lidem a dětem mohou pomoci již jen svou přítomností. S ohledem na období smutku v královské rodině se návštěva Jeho Výsosti prince Edwarda odkládá na blíže neurčený termín,“ říká Jiří Zrůst, předseda správní rady World Fellowship a předseda správní rady DofE ČR.

Princ Edward měl v Praze v rámci slavnostní ceremonie předat ocenění úspěšným účastníkům programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Tato ceremonie proběhne v plánovaném termínu 21. září v pietní atmosféře a bez plánované účasti člena britské královské rodiny, prince Edwarda.

Jeho královská Výsost princ Edward, hrabě z Wessexu a hrabě z Forfaru, je třetím synem a zároveň nejmladším ze čtyř potomků královny Alžběty II. Princ Edward je již mnoho let předsedou správní rady DofE a od dubna loňského roku převzal její vedení od svého otce, prince Philipa, jenž program v roce 1956 založil.

Sdílejte článek na: