Publikováno: 09.12.2021

Jméno Jiřího Svobody na příborském Masarykově gymnáziu není třeba představovat. Již třetím rokem zastává roli vedoucího DofE a přesto, že Gymnázium Příbor s DofE začalo teprve v roce 2019, díky Jiřímu Svobodovi se do něj zapojilo již 93 žáků a zájem stále roste. 5. prosince, kdy jsme oslavili Mezinárodní den dobrovolníků, Jiří dostal za své úsilí speciální balíček od překvapivého odesílatele – Jeho královské Výsosti prince Edwarda.

V rámci oslav života a odkazu zakladatele DofE, prince Philipa, spustila britská centrála nadace DofE spolupráci s Královskou mincovnou a rozhodla se ocenit 100 vedoucích DofE z celého světa, kteří mají v rámci programu největší vliv a zcela vynikají nad ostatními. Jiří Svoboda patří mezi ně. Obdržel tak pochvalný dopis od Jeho královské Výsosti prince Edwarda – nejmladšího syna prince Philipa a britské královny Alžběty II., a speciální pamětní minci vyrobenou Královskou mincovnou, která připomíná život a odkaz prince Philipa.

,,Jiří je velký nadšenec. Se studenty neustále vymýšlí něco nového, nebojí se plánovat zahraniční expedice i ve spolupráci s dalšími školami. Nedávno vyrazili na přechod Kitzbülských Alp, kde zdolali 960 metrů dlouhé ferraty, nebo na Tenerife, kde vystoupali na nejvyšší horu Španělska, Pico de Teide (3 718 m n. m.). V době zavření škol organizoval online setkání účastníků programu a motivoval je k tomu, aby s programem pokračovali a nepřestávali na sobě pracovat. Svými znalostmi a zkušenostmi aktivně přispívá k diskuzi o propojování formálního a neformálního vzdělávání na školách. Ocenění si za svoji nadstandardní angažovanost rozhodně zaslouží,“ konstatuje regionální manažerka DofE pro Moravskoslezský kraj, Veronika Ormaniecová.

Sdílejte článek na: