Publikováno: 28.02.2023

DofE vykročilo do nového roku vskutku velkolepě a na první pohled by se mohlo zdát, že u nás vypukla doslova ceremánie. V průběhu prvních týdnů nového roku DofE ocenilo bronzovými a stříbrnými certifikáty téměř 400 mladých dospělých z 6 krajů České republiky. Řada z nich DofE absolvovalo i díky tzv. DofE Sociálnímu fondu, který podporuje sociálně slabé či znevýhodněné lidi, kteří by se plnění programu jinak nemohli z finančních důvodů účastnit.

Tradice předávání bronzových a stříbrných certifikátů v krajských městech trvá již druhým rokem a je výsledkem memorand o vzájemné spolupráci. „Dříve jsme ocenění předávali pouze v Praze, Brně a Ostravě. Nápad uspořádat ceremonie na krajských úřadech je výsledkem vize našeho ředitele Tomáše Vokáče. Chceme tím zvýšit povědomí o DofE a umožnit dofákům účastnit se slavnostní ceremonie poblíž jejich domova,“ říká event manažerka DofE Veronika Pantůčková.

Svoje úsilí plnilo mnoho z absolventů ještě během pandemie, ale ani ta je neodradila od úspěšného dokončení své úrovně. „DofE jsem se začala věnovat v epidemickém období, kdy mi tento program pomohl zůstat produktivní. Tato zkušenost mi dala spoustu nových příležitostí, zážitků a přátel,“ říká Aneta Kristková, která absolvovala bronzovou úroveň DofE a v současné době si brousí zuby na stříbro. 

V DofE s hlavou v oblacích

Mezi oceněnými se v lednu našli i tací, kteří se rozhodli vydat se vlastní cestou a vyzkoušet netradiční dovednosti. Dofačka Dominika Bechná se třeba učila létat: „Můj nejsilnější zážitek byl, když se mi podařilo přistát s malým letadlem, bez zásahu instruktora. DofE mi dalo mnoho zkušeností, jak s pěší turistikou za extrémně teplého počasí, tak s pilotováním letadla. Byly to výzvy,“ vzpomíná na plnění své bronzové úrovně.

Sdílejte článek na: