Publikováno: 25.10.2019

Jaké je to plnit si DofE a v čem to spočívá?
Co je nejtěžší a co DofE přináší?
Přečtěte si článek o Andree Duchoslavové, která je absolventkou stříbrné.

Andrea má 15 let a v září nastoupila do prvního ročníku na střední škole. V prosinci bude jednou z moderátorů bronzové ceremonie v Praze. O DofE se dozvěděla na základní škole a program ji tolik zaujal, že se rozhodla s ním začít. V červnu dokončila stříbrnou úroveň a teď se připravuje na zlatou, protože jak říká: „Byla by škoda to nedotáhnout do konce.“

Jaké aktivity sis vybrala ve 3 oblastech DofE? A jaké jsi měla u jednotlivých aktivit cíle?

Jelikož už desátým rokem tancuji, tak jsem si jako sportovní aktivitu vybrala právě tanec. A kupodivu se mi všechny cíle podařilo splnit, i když jsem to u některých opravdu nečekala. Ale tím jsem si aspoň dokázala, že stačí trocha motivace a to, o co se snažím třeba už 5 let, zvládnu za jeden rok. Hrozně ráda fotím a to byl také důvod, proč jsem si jako dovednost vybrala právě focení. Fotila jsem hlavně přírodu a radil mi táta, protože je fotograf. Chytlo mě to natolik, že s tím chci moc pokračovat! V rámci dobrovolnictví jsem navštěvovala mateřskou školku. Jelikož jsem v té době byla v deváté třídě a vybírala jsem si střední školu, tak jsem díky DofE měla jasno. Práce s dětmi mě chytla natolik, že jsem si vybrala obor předškolní a mimoškolní pedagogika.

Kam jsi vyrazila na expedici a na co nejraději vzpomínáš? 

Nejraději asi vzpomínám na naší první expedici, která byla opravdu záživná. Ještě jsme vůbec nevěděli, co nás čeká. Několikrát jsme se ztratili, zabydlování také nebylo úplně nejlepší a pak se nám nějak zázračně podařilo spálit těstoviny. Ale tohle všechno jsme zvládali s humorem a celá expedice byla neskutečný zážitek a obrovská zkušenost.


Která z aktivit Tě v DofE nejvíce baví a proč?

Asi se nemohu rozhodnout, která mě baví nejvíc a která nejmíň. Aktivity jsem si všechny vybírala, aby mě bavily,  a proto všechny dělám ráda a každá má něco do sebe.

Co je pro Tebe v programu nejtěžší?

V programu je asi nejtěžší překonat se a nevzdat se.

Co Ti DofE dalo do života? V čem myslíš, že Ti v budoucnosti pomůže?

Myslím, že DofE mi hodně zasáhlo do budoucnosti. Už jen z toho důvodu, že jsem díky němu našla školu, od které se pak z největší pravděpodobností bude odvíjet i mé povolání. Také si myslím, že mi pomohlo si uvědomit, že když mám nějaký cíl, kterého chci dosáhnout, a opravdu se tomu věnuji, tak ho zvládnu splnit.

Proč bys DofE doporučila někomu dalšímu?

DofE bych ostatním doporučila, protože získají obrovské zkušenosti, najdou si nové koníčky, překonají sami sebe a zažijí spoustu srandy!

 

Děkujeme Andree za poskytnutý rozhovor.

#WorldReady #dofeczech #zazijdofe

Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close