Publikováno: 07.10.2019

Na konci září uspořádalo Národní centrum DofE expediční výcvik pro studenty, kteří nemají své vlastní místní centrum nebo nemohli v tom svém expedici uskutečnit. Přečtěte si více o příležitosti například pro studenty, kteří odcházejí na vysokou.

Expediční výcvik pro iDofE účastníky proběhl o víkendu od 21. září. V malebném Kokořínsku účastníky přivátalo krásné počasí. Nepršelo, ale všichni se museli popasovat s teplotami, které v noci klesaly k bodu mrazu. 

Během výcviku si 14 účastníků z řad bronzových a zlatých „dofáků“ vyzkoušelo základy první pomoci, orientaci v přírodě, stavění přístřešku, rozdělávání ohně a manipulaci s plynovým vařičem. Výcviku byla věnována větší část soboty a hned poté začaly týmy s plánováním svých cvičných expedic v blízkém okolí. I když se mezi sebou před výcvikem vůbec neznali, velmi brzy se jim podařilo stmelit skvělý tým. Školitelé z toho měli velkou radost.  

Bronzový tým byl dokonce tak efektivní, že si rovnou naplánoval termín i lokalitu ostré expedice.  I takhle funguje blížcící se ceremonie, jako skvělá motivace k akci. Zlatý tým strávil nemalou část cvičné expedice uvažováním nad návrhy bližších či vzdálenějších lokalit pro ostrou expedici. Od sázení stromů v amazonském pralese (moc stromů) se přes hašení požárů v ruské tajze (moc zima) dopracovali až na portugalské pláže a čištění tamních moří. Školitel i hodnotitel jim drží palce a doufají, že se všem povede najít společný termín!

Máme velkou radost, že se povedlo uspořádat další expediční školení a cvičné expedice pro účastníky iDofE, jejichž vedoucími jsou především firemní dobrovolníci. Je to také jedna z možností, jak mohou DofE dokončit i účastníci, kteří přestoupí na jinou školu nebo odejdou na vysokou.

Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close