Publikováno: 09.06.2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders .

Short News are also available in English.

 

 

Novinky 

Během květnových Kafe s DofE jsme si vzájemně nasdíleli tipy na dobrovolnické aktivity a na nábor nových účastníků. Pokud v budoucnu plánujete online nábor, nebojte se oslovit svého regionálního manažera. Společně s absolventem programu se připojí a pomohou s odpověďmi na otázky vašich studentů. Přítomnosti regionálního manažera můžete využít také k motivaci účastníků na vašich pravidelných online (či offline) setkáních. Informace o červnových Kafe s DofE najdete v sekci Kalendář.

Pomozte nám zjistit, jak budou vypadat ceremonie v roce 2020. Prosíme vás o vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se letošních ceremonií. Zabere vám to maximálně 4 minuty. Dotazník najdete zde.

Velmi rádi se s vámi potkáváme online, ale ještě raději vás uvidíme naživo! Stále jsou volná místa na setkání vedoucích DofE Leader Camp, kde společně oslavíme 25 let fungování v ČR. Přihlaste se i vy a potkejte se s kolegy z celé ČR. Registrační formulář zde.

 

DofE příběh 

Expedice jsou zpátky 

Jednou z prvních institucí, ve kterých proběhly expedice i za zpřísněných podmínek, byla ZŠ Paskov. Koordinátoři zde využili upravených pravidel a expediční výcvik připravili online. Samotná expedice také neprobíhala úplně tradičně. Děvčata, která se expedice účastnila, budou určitě dlouho vzpomínat na roušky, na opakovanou dezinfekci rukou a na luxus, že se nemusely tlačit ve stanu, protože každá měla svůj vlastní.

Jak to vypadá s vaší expedicí? Budeme rádi, když nám pošlete fotografie.

 

DofE Klub 

DofE Klub má nové propagační video, na které se můžete podívat na YouTube. Podíleli se na něm členové z celé České republiky!

V Klubu také aktuálně plánují letní výlet a podzimní program.

 

 

 

Expedice 

Počasí i aktuální situace začínají přát expedicím a my vám přinášíme další dokument, který může oživit i usnadnit expediční výcvik. Najdete ho na našich webových stránkách zde
Zážitkový expediční výcvik přistupuje k jednotlivým oblastem prakticky a interaktivně. Obsahuje aktivity, které se dají dále přizpůsobovat s ohledem na výkonnost skupiny nebo míru toho, jak dobře se účastníci mezi sebou znají. Nebojte se experimentovat a přicházet se svými variantami. Ke každé aktivitě naleznete otázky k diskuzi a reflexi. Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o nápady na vylepšení aktivit.

Kalendář

Kafe s DofE

Poslední Kafe s DofE před letními prázdninami proběhne 24. 6. od 14.00 a 25. 6. od 9.00. Tématem tohoto setkání vedoucích DofE bude Fond DofE. Dozvíte se, jak bude koncipovaná výzva 2020, jaké změny můžete čekat a jakým způsobem bude možné o podporu žádat. Srdečně vás všechny zveme k účasti. Registrace na Kafe s DofE v tomto odkaze.

Datum Akce Místo
16. 6.  Základní školení Praha
17. 6. Expediční školení Praha
18. 6. Expediční školení Praha
24. 6.  Kafe s DofE – Fond DofE online
25. 6. Kafe s DofE – Fond DofE online
25. 8. Základní školení Praha
26. 8.  Expediční školení Praha
25. 8. Základní školení Brno
26. 8. Expediční školení Brno
26. 8. Základní školení Ostrava
27. 8. Expediční školení Ostrava

Krátké zprávy si můžete stáhnout v pdf >>

Sdílejte článek na: