Publikováno: 07.07.2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders.

Short News are also available in English.

Novinky 

 

Velmi nás těší, že se k oficiálním podporovatelům DofE přidal i Liberecký kraj. Společně jsme 5. června podepsali Memorandum o spolupráci. Více zjistíte v televizní reportáži.

Nestihli jste 10. června Snídani s Novou, ve které se mluvilo o 𝗗𝗼𝗳𝗘 i o 99. narozeninách prince Philipa? Můžete si ji zopakovat ze záznamu v čase 1 hodina 4 minuty v online vysílání TV Nova.

Nenechte si ujít setkání koordinátorů a vedoucích DofE ze všech koutů ČR! DofE Leader Camp, se letos uskuteční v termínu 26. až 27. září v hotelu Skalský dvůr na Vysočině. Registrovat se můžete tímto formulářem. Další informace najdete v článku tady na webu.  

Vyučování na dálku v době uzavření škol přineslo mnohá úskalí a výzvy. V Národním centru jsme rádi, že jste se jich nezalekli, ale postavili jste se jim čelem. Náš podporovatel Google nám dal několik tipů, kde můžete najít novou inspiraci:

  • Grow with Google aneb Usnadněte si vzdělávání na dálku. Web zaměřený na využívání prostředí G Suite pro učitele, studenty i jejich rodiče.
  • Digitální garáž plná kurzů, které jsou zaměřené na nejrůznější témata spojená s dovednostmi pro digitální svět.
  • Pokud chcete aplikovat strategie a nové přístupy do vzdělávání, může se vám hodit odkaz na New Generation of Founders.

 

DofE příběh 

Pojďte se s námi kouknout na kousek historie. Ladislav Vajdík DofE plnil jako jeden z vůbec prvních (už v roce 1995) na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně a svého rozhodnutí rozhodně nelituje. Jak na Dofe vzpomíná, kam se vydali na expedici a jaké bylo jeho setkání s princem Philipem? Na to se můžete podívat v novém videu na YouTube.

Fond DofE

Fond DofE finančně podporuje účastníky, vedoucí a Místní centra. O příspěvek budete moci žádat od 17. 8. do 14. 9. pomocí on-line formuláře. Další informace naleznete zde na webu.

Expedice 

Těšíte se na léto? Plánujete letní expedice? Máme pro vás skvělou zprávu, která vás určitě potěší. Abychom vám usnadnili realizaci expedic, navázali jsme spolupráci s českým výrobcem kvalitního outdoorového vybavení Husky. Díky tomu budete mít již brzy možnost se slevou dovybavit svoje Místní centrum nebo si s účastníky koupit něco, co potřebujete. Konkrétní podobu spolupráce vám sdělíme v srpnových Krátkých zprávách, ale už teď můžete začít přemýšlet nad tím, co pořídit.

Kalendář

Datum Akce Místo
25. 8. Základní školení Praha
26. 8.  Expediční školení Praha
25. 8. Základní školení Brno
26. 8. Expediční školení Brno
26. 8. Základní školení Ostrava
27. 8. Expediční školení Ostrava
26.- 27. 9. (+28.9.) DofE Leader Camp Bystřice nad Pernštejnem

Krátké zprávy si můžete stáhnout v pdf >>

Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close