Publikováno: 31.03.2020

Současná karanténní opatření přinesla změny do našich životů a samozřejmě také do programu DofE. Program však karanténou nekončí, některé věci se mění a program jede bez problémů dál.

Pokud si nejste jistí, kde najít pravdivé informace o nákaze, návody a tipy na to, jak se nejlépe chránit, zůstat zdraví a další informace, najdete je na speciálně zřízeném webu Ministerstva zdravotnictví koronavirus.mzcr.cz.

If you are unsure where to find truthful information, recommendations and tips concerning staying healthy or some other information about current pandemic, you can visit special website of Ministry of health: koronavirus.mzcr.cz/en.

Doufáme, že se máte dobře a daří se vám udržet si duševní i fyzickou pohodu. Aby to pro vás bylo jednodušší, můžete se společně s Národním centrem, dalšími vedoucími, absolventy a firemními dobrovolníky DofE, zapojit do šestitýdenní DofE Challenge. Více o ní zjistíte na našem Facebooku.

Přejeme vám zdraví, hodně síly a novou energii, kterou snad brzy přinese teplé jarní počasí.

Změny v aktivitách účastníků

Jistě už víte, že účastníci mohou kvůli zavedení karanténních opatření dočasně (případně i trvale) měnit své aktivity v jednotlivých oblastech. O detailech jsme vás informovali v předchozím článku.

Nyní připomínáme také výjimku, kterou je možné využít. A tou je plnění oblasti Dobrovolnictví ve vlastní rodině (doučování sourozence, nákup prarodičům a další).

A tady jsme pro vás připravili návod, jak přidat novou aktivitu v aplikaci Online Record Book (ORB).

Kafe s DofE

Přijďte probrat s ostatními vedoucími život a vedení DofE v karanténě. Navštivte některé z našich online setkání.
Jsme moc rádi, že vám tato kombinace přijde tak skvělá, jako nám. Přihlásilo se vás už mnoho, a proto jsme přidali další termíny. Budeme se na vás moc těšit. Přihlásit se můžete zde.

Termíny:

  • Čtvrtek 2.4. 10:00 – 11:00  (moderují A. Kucejová a J. Nový) – OBSAZENO
  • Čtvrtek 2.4. 14:00 – 15:00 (moderují E. Djakoualnová a N. Vránová) – OBSAZENO
  • Pátek  3.4. 9:00 – 10:00 (moderují V. Ormaniecová a D. Ryšková) – OBSAZENO
  • Pátek 3.4. 11:00 – 12:00 (moderují J. Nový a A. Kucejová)
  • Pátek 3.4. 13:00 – 14:00 (moderují D. Ryšková a V. Ormaniecová)
  • Pátek 3.4. 13:00 – 14:00 (moderují N. Vránová a E. Djakoualnová)

Pokud máte zájem účastnit se některého z obsazených termínů, prosím kontaktujte svého regionálního manažera, bude mít informaci o tom, jestli se nějaké místo neuvolnilo.

Ve středu všem přihlášeným pošleme bližší informace.

Dofe inspirace

Jsme moc rádi, že naše Místní centra i dofáci reagují na současnou situaci a pomáhají, kde se dá. Připravili jsme pro vás přehled některých příběhů pomoci. Doufáme, že vám tyhle pozitivní zprávy zvednou náladu.

Máte také nějaký pozitivní příběh? Sdílejte jej s námi!

—————————————————————————————————————

ENGLISH version

Dear Leaders, Coordinators and Expeditioners,

for the second time, we are sending Special Short News. We want to deliver all the information you might need with situation constantly changing in our country. That is why we prepared instructions on adding a new activity in ORB and put together positive stories. We hope it will inspire and cheer you up. You can find both below.

We sincerely hope that you are able to maintain your physical and mental well-being. For staying fit you can now join DofE National Centre, other leaders and Award holders for 6 weeks DofE Challenge. You can learn more about it on our Facebook page.

We would also like to wish you health and nice spring days.
 

You probably know, that during the current state of emergency it is possible for participants to change their activity and continue with the programme from home.
We shared the detailed information in previous Special Short News.
We would also like to remind you of the exception in Volunteering section, where participants can help in their own families (shopping for grandparents, tutoring a younger sibling etc.)
 

We prepared a short document for you with instructions about adding a new activity in the desktop version of ORB app. We hope it will help you with the facilitation of changes and allow participants to continue with the programme without any difficulties.

We are glad that Award centres and participants are reacting to current situation and helping the best they can. Read the brief overview of some of them. We hope that these positive news will brighten your day.

Read the positive stories.

Do you also have an inspirational story? Share it with us!

 

 

 

Sdílejte článek na: