Publikováno: 07.03.2024

V březnu uplyne rok od jmenování Jeho královské Výsosti prince Edwarda vévodou z Edinburghu, což je titul, který v minulosti nosil jeho otec princ Philip. Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (anglicky The Duke of Edinburgh’s Award, zkráceně DofE) proto ve spolupráci se středními a základními školami z celé České republiky chystá dobročinné sbírky, jejichž cílem je oslavit především klíčové hodnoty DofE jako je zájem o pomoc druhým, sounáležitost, odpovědnost a porozumění mezi lidmi.  

Charitativní prodej sladkého na zapojených školách organizují pod hlavičkou dobrovolnické DofE iniciativy Stand By Me / Stojím při Tobě samotní žáci, kteří si poté sami zvolí, koho ze svého okolí získanými financemi podpoří. Peníze například poputují na pomoc studentce s dětskou mozkovou obrnou, onkologicky nemocným dětem léčených na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol nebo na spolufinancování školních výjezdů a dalších aktivit sociálně znevýhodněných žáků ze zapojených škol.  

Tipy na sladké pečivo pro akci připravila i čestná patronka DofE Kristína Nemčková, sous chef v dánské restauraci Geranium a vítězka soutěže Masterchef 2019. 

Pořadatelské školy:  

Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close