Publikováno: 13.12.2021

Díky laskavé podpoře společnosti GasNet každý rok vyhlašujeme 2 výzvy na žádosti o příspěvky ze Sociálního fondu DofE. Co to přesně znamená? Účastníci, kteří by si účast v programu jinak nemohli dovolit, se díky Fondu mohou do programu přihlásit. Školám a institucím zapojeným do DofE příspěvkem pomáháme při nákupu vybavení na expedice nebo při jakýchkoli dalších DofE aktivitách. V roce 2021 jsme prostřednictvím Fondu rozdělili 549 140 Kč. Zajímá vás, jak přesně Fond pomáhá? Čtěte dál. 🙂

Nezisková organizace ANO, ANO

Jsme nezisková organizace, která podporuje děti a mladé lidi z dětských domovů, pěstounských a sociálně slabých rodin a tyto mladé lidi také zapojujeme do programu DofE. Díky finanční podpoře ze Sociálního fondu DofE můžou naši účastníci vstoupit do programu, protože jsou osvobozeni od registračních poplatků a mohou splnit expediční výcvik a expedice v rámci všech programů.

V letošním roce bylo podpořeno 16 mladých lidí z dětských domovů, kteří se vydali ve čtyřech týmech na svou bronzovou expedici. Fond letos podpořil expedice, jak expedičním vybavením (vlajky DofE, batohy), tak každého účastníka (jízdné, strava, ubytování). 

Pomoc fondu je pro naše účastníky velmi důležitá a moc za ni děkujeme.

Ludmila Zachová

nezisková organizace ANO, ANO

Jak nám pomáhá DofE fond na ZŠ Paskov?

Jsme ZŠ Paskov a naši žáci se pravidelně zapojují do plnění DofE. V letošním školním roce máme zapojených 18 účastníků plnících bronzovou úroveň a 5, kteří pokračují ve stříbrné úrovni.

Zapojujeme se do každé výzvy Sociálního fondu DofE, protože si děti díky němu mohou zaplatit třeba kurz tance, suroviny pro jejich kulinářské výtvory či nové sportovní boty, ze kterých už zase vyrostli. Tím ušetří už tak napjatý rodinný rozpočet.

Velmi oblíbená je aktivita Vaření, kterou si pochvalují nejen děti, které ji plní, ale máme i kladné ohlasy od  maminek, které nám píší, jak se děti najednou zajímají o chod domácnosti a aktivně se zapojují do nákupu potravin, do příprav jednodušších ale i složitějších pokrmů, jako jsou pomazánky, polévky, hlavní jídla ale třeba i dorty nebo buchty. Také strávený čas spolu s babičkou, nebo maminkou při vaření je velmi cenný. Účastníci jsou velice vděční za příspěvek na suroviny, který  dostali právě ze Sociálního fondu DofE.

Děkujeme za tuto šanci.

Mgr. Martina Juhasová

Koordinátorka otevřeného  centra při ZŠ Paskov

Gymnázium Příbor

Nelu Maloňkovou z Gymnázia Příbor vedla situace v rodině k osamostatnění se, úředně již tedy není vyživována matkou samoživitelkou. Ačkoli stále studuje na gymnáziu, byla nucena najít si vlastní bydlení a začít se živit sama. Při studiu si vydělává na brigádách a přesto již plní zlatou úroveň DofE. Díky Sociálnímu fondu DofE získala potřebné finance na zakoupení kvalitního vybavení pro hru na klavír.

Studenti vysokých škol

,,S kamarády studujeme na vysokých školách a šetříme každou korunu – proto jsme zažádali o příspěvek z DofE fondu na zahraniční expedici. Díky příspěvku jsme vyrazili do Rakouských Alp a utratili v podstatě stejnou částku, jako kdybychom chodili po českých horách. Je skvělé, že se díky DofE fondu můžeme podívat i dál než po ČR za minimální náklady. Dalo nám to nezapomenutelné zážitky a zkušenosti.“ Ludmila Hrachovcová, Nadační fond Pomozme dětem žít lépe

 

Sdílejte článek na: