Publikováno: 22.02.2021

Účastníci DofE se nyní mohou v rámci dovedností připravovat na studium v zahraničí. Jejich mentory budou zkušení stipendisté nadace Bakala Foundation, kteří studují (nebo vystudovali) na předních univerzitách v zahraničí.

Jednou z absolventek DofE je Renata Chalupská, která si svou účast velmi chválí: „DofE mi pomohlo stanovit si ambiciózní cíle a vytrvat navzdory překážkám. V rámci programu se mi mimo jiné poštěstilo zúčastnit se expedice do Himaláje. Je to zkušenost, kterou bych jinak asi nikdy v životě nezískala.“

I díky zkušenostem nabitým v DofE se Renatě podařilo uspět ve výběrovém řízení a získat stipendium Scholarship od nadace Bakala Foundation. Díky němu dnes může studovat svůj vysněný obor, Molekulární a celulární biologie v magisterském programu na University of Glasgow ve Velké Británii.

Renata spolu s dalšími stipendisty „bakalascholar“ se nyní stali mentory v programu DofE a jsou připraveni zájemcům předat svoje bohaté zkušenosti ze zahraničních studií. Poradí například, jak si vybrat tu správnou školu v zahraničí, jak se připravit na přijímací zkoušky, jak se přihlásit o stipendium, nebo jak napsat skvělou esej do přihlášky.
Účastníci DofE si tím zároveň splní jeden z důležitých aspektů nutných pro získání mezinárodně uznávaného DofE certifikátu.

Zajímá vás, jak se zapojit do DofE? Chcete vědět víc o tom, jak se připravit na studium univerzity v zahraničí? Pak se připojte na náš online „inspirář“ ve čtvrtek 25. února od 16hod, prostřednictvím Facebook Live Event. 

Dozvíte se nejen o programu samotném, ale přímo od Renaty uslyšíte více o jejích zkušenostech z DofE, expedice do Himalájí či o studiu ve Velké Británii. Opravdu je na co se těšit!

Tuto akci pořádá DofE Award Czech Republic ve spolupráci s nadací Bakala Foundation.

dofe.davidsejna.cz

www.bakalafoundation.org

Sdílejte článek na: