Publikováno: 09.03.2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders (also available in English).

Short News are also available in English here >>

Novinky

25 let s Vámi! V únoru jsme zahájili oslavy 25. výročí založení DofE v České republice. Prvním dárkem, který jsme si k oslavám nadělili, je nová vizuální identita v online světě. Na známé stránce dofe.davidsejna.cz nyní najdete informace o programu v úplně novém kabátu.

Až do konce tohoto roku se můžete těšit na jedinečné události k příležitosti oslav výročí DofE. Věříme, že se s vámi na některé z nich shledáme. V září proběhne na Vysočině celorepublikové setkání vedoucích DofE Leader Camp, bližší informace a přihlášku naleznete zde: https://dofe.cz/novinky/dofe-leader-camp-2020. Chystáme pro vás také několik regionálních setkání tzv. Meetupy, termíny naleznete v kalendáři a více informací získáte u svého regionálního manažera. Přihlásit se na ně můžete zde: https://bit.ly/meetupy2020

Máme pro Vás také zbrusu nové video, které vysvětluje základní funkce ORB pro vaši jednoduchou orientaci v systému. Podívat se na něj můžete zde:  https://bit.ly/orbnavod

Stále sbíráme odpovědi pro výzkum dopadů programu DofE: https://bit.ly/SVIvyzkum. Pokud jste dotazník ještě nevyplnili, neváhejte, stále platí, že můžete vyhrát jedinečný plecháček DofE! Děkujeme.

DofE Příběh

Mezinárodní setkání vedoucích programu DofE v Nizozemsku

První únorový týden se uskutečnila čtvrtá z řady mezinárodních výměn v rámci programu Erasmus+ a projektu DofE, tentokrát účastníci zavítali do Nizozemska. Hlavním tématem setkání byla práce s mládeží a neformální vzdělávání.

Tým dvaceti účastníků, převážně vedoucích projektu pro mládež z pěti zemí, se mohl zúčastnit třídenního školení v nizozemském Woudenbergu. V prostředí venkovské farmy se zapojili do workshopů zaměřených na téma motivace mládeže, kde si vyměňovali zkušenosti ze své praxe.

„Samotný výběr hostujících přednášejících snad ani nemohl být lepší. Jejich nadšení pro stejnou věc, elán vést mladé generace a společně budovat lepší budoucnost byl vším prostupující. Mít tak báječnou možnost setkat se při kvalitní diskusi s lidmi, kteří jsou zkušení, rozumní a jsou vedení vizí, se již nikdy nemusí opakovat. Jsem nesmírně vděčný, že jsem měl tu čest,“  hodnotí výměnu účastník Jan Jech.

DofE Klub

DofE Klub zve všechny účastníky i absolventy na Expediční setkání, které proběhne 1. dubna 2020 od 18:30 ve Studentském klubu A6 na Albertově v Praze. Přijďte si vyslechnout vyprávění o legendárních DofE expedicích, ať už v Česku nebo v zahraničí, od absolventů programu a nechte se inspirovat k dalšímu dobrodružství!

 FB UDÁLOST – https://www.facebook.com/events/1223721681166831/

 

Expedice

Přinášíme vám další novinky a zjednodušení na poli expedic. Mnozí z vás se nám ozývají s tím, že nemají dostatek účastníků na zorganizování expedice. Vytvořili jsme proto tabulku, kde budete moct hledat účastníky z jiných místních center, domluvit se a vyrazit na expedici společně. Tabulka se řídí několika jednoduchými pravidly, která naleznete přímo v ní. Kdybyste měli jakékoliv dotazy, kontaktujte svého regionálního manažera.

Upozornění – nejedná se o expedice organizované Národním centrem, tabulka slouží výhradně pro vás a usnadnění vaši vzájemné domluvy.

Odkaz na tabulku je zde: https://bit.ly/expedicni_tabulka

Kalendář

Datum Akce Místo
27. 3. Meetup Praha
1. 4. Meetup Ústí nad Labem
3. 4. Meetup Tábor
3. 4. Meetup Hradec Králové
7. 4. Základní školení Ostrava
8. 4. Expediční školení Ostrava
15. 4. Základní školení Praha
16. 4. Expediční školení Praha
17. 4. Meetup v angličtině Praha

Krátké zprávy si můžete stáhnout i v pdf zde

Sdílejte článek na: