Publikováno: 25.08.2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders.

Short News are also available in English.

Novinky

Nenechte si ujít setkání koordinátorů a vedoucích DOFE, tzv. DOFE Leader Camp (DLC) ze všech koutů ČR, které se uskuteční již 26. a 27. září na Vysočině v hotelu Skalský dvůr. Registrujte se zde. Další informace o DLC najdete na webu DOFE

V pondělí 24. 8. proběhla aktualizace ORB, v rámci které v systému přibylo několik nových funkcí, které vám usnadní práci. ZDE se podívejte, co dalšího nyní ORB umožňuje.

Od 1. 9. 2020 dojde ke změně poplatků za účast v programu a také za školení. Podívejte se na web DOFE, kde najdete veškeré podrobnosti. 

Do 14. 9. můžete žádat o podporu z Fondu DOFE. Všechny informace a odkaz na žádost naleznete zde

3. a 8. 9. vždy od 17:30 pořádáme dva webináře na téma Fondu DOFE. Pokud se chcete účastnit, přihlaste se prosím zde

DOFE příběh

V rámci oslav Mezinárodního dne mládeže proběhla globální kampaň DOFE, která poukazovala na důležitost podpory mladých lidí při přípravě na budoucnost. V rámci kampaně propůjčila britská královská rodina svůj instagramový účet pěti účastníkům DOFE z celého světa. Mezi vybranými zeměmi byla kromě Kanady, Keni a Indonésie i Česká republika a její účastnice bronzové ceny, Tereza Stiborská. Tereza si jakožto studentka psychologie v období karantény volala s lidmi, kteří se cítili osamoceni a potřebovali kontakt. O jejím příběhu si můžete přečíst ve Forbes, na iRozhlas nebo se například podívat na záznam ze Studia 6, kde najdete reportáž o této významné události od  času 2:12:04.

DOFE Klub

Členové DofE Klubu vyrazili na výlet do Brd. Čas v přírodě využili nejen ke sbírání brusinek, ale i k plánování podzimních akcí. DOFE Klub tak zve všechny účastníky i absolventy DOFE na piknik ve Stromovce, který se bude konat 16. září. Bližší informace budou zveřejněny na sociálních sítích  i webových stránkách DofE Klubu.

Expedice

Pro účastníky programu DOFE online proběhly v uplynulých týdnech 4 expediční víkendy. Dohromady se jich zúčastnilo 86 účastníků všech úrovní, kteří prozkoumávali oblast Moravského krasu a Křivoklátska. Máme velkou radost, že se vše podařilo a že tímto způsobem mohou expedici začít i ti, kteří nemají DOFE na svých školách,  případně se nemohli expedice zúčastnit se svými spolužáky. Už teď plánujeme další termíny na příští rok a těšíme se na další účastníky. 

Kalendář

Datum

Akce

Místo

26. – 27. 9.

DOFE Leader Camp

Bystřice nad Pernštejnem

7. 10.

Základní školení

Praha

8. 10.

Expediční školení

Praha

21. 10.

Zlatá ceremonie

Praha

Krátké zprávy si můžete stáhnout v pdf >>

Sdílejte článek na: