Publikováno: 09.09.2019

Novinky pro všechny vedoucí a koordinátory programu DofE

Short news are also available in English >>

Novinky

O prázdninách jsme pro vás připravili několik novinek pro usnadnění vaší práce s účastníky. Jednou z nich je platba PayPalem za registraci účastníka do Online Record Book.

Ptáte se nás, jak poznáte, že účastník již přes PayPal zaplatil. Při potvrzování a schvalování registrace se vám zobrazí ID transakce. Pokud u účastníka ID není, znamená to, že ještě nezaplatil a registraci neschvalujte. Během září, již naposledy, proběhne fakturace ORB za uplynulý rok.

Přehledné shrnutí všech novinek najdete v dokumentu zde >> https://bit.ly/novinkyDofE

DofE příběh

EMAS konference

EMAS

Na začátku července se v rumunském městě Cluj-Napoca konala konference EMAS (Europe, Mediterranean and Arab States) regionu DofE. Přivítala 56 delegátů z 19 zemí a Česká republika zde měla 3 zástupce, kteří ostatním představili práci naší organizace a navázali nové mezinárodní kontakty.
Během 3 dní měli delegáti z národních center možnost dozvědět se o novinkách a připravovaných změnách v rámci celosvětové nadace programu. Samozřejmě nechybělo ani sdílení dobré praxe.

Připravujeme

  • Dobrovolnictví na hradech a zámcích České republiky

Skrze projekt 72 hodin přinášíme možnost pomoci s prací na hradech a zámcích. Po skončení projektu je možnost i dlouhodobé spolupráce. Pro více informací kontaktujte regionální manažerku Danielu: daniela.ryskova@dofe.cz

Seznam objektů najdete zde https://bit.ly/dobrohrady

  • DofE Klub

V novém školním roce se opět můžete těšit na akce pořádané DofE Klubem. Klub je otevřen všem účastníkům i absolventům DofE. Na webu dofeklub.wordpress.com/contact/ naleznete záložku PRO VEDOUCÍ, kde si můžete stáhnout informace pro vaše účastníky a pozvat je na pořádané akce.

  • Moderátoři ceremonií

Až do 13. září se mohou hlásit moderátoři na slavnostní bronzové ceremonie, které proběhnou v listopadu v Brně a v prosinci v Ostravě a Praze. Hledáme šikovné žáky a studenty, kteří jsou účastníky nebo absolventy DofE a mají dobré prezentační schopnosti. Pro více informací nebo s návrhy na moderátory napište na Vladislava.vidlakova@dofe.cz

Expedice

Dobrodružství v Norsku

Bridge

V novém čísle anglického časopisu pro české studenty, Bridge, nyní najdete exkluzivní rozhovor s držitelem Zlaté ceny vévody z Edinburghu, Tomášem Vavrečkou. V rozhovoru se dozvíte, co mu DofE dalo, jaká byla jeho expedice a také o tom, čemu se věnuje nyní.

Pokud časopis neodebíráte, můžete si rozhovor přečíst na našich webových stránkách zde >>  https://bit.ly/dofebridge

Kalendář

Zjednodušili jsme PŘEDBĚŽNÉ přihlašování na ceremonie do jednoho formuláře. V tomto formuláři vás prosíme o vyplnění odhadu počtu účastníků na Zlatou, Stříbrnou i Bronzovou ceremonii v tomto roce. ZÁVAZNÉ přihlašování jednotlivých účastníků bude probíhat stejně jako minulosti a rozešleme jej vždy tři týdny před danou ceremonií. Od tohoto školního roku také rozšiřujeme Bronzové ceremonie z Prahy i do Brna a Ostravy. Kde proběhne vaše ceremonie se dozvíte přímo ve formuláři. Prosíme vás o jeho vyplnění do 27. září.

Formulář pro předběžné přihlašování >>

Datum Akce Místo
8.10. Základní školení  Praha
9.10. Training for Award Leaders  Praha
10.10. Expedition training Praha
16.10. Základní školení  Brno
17.10. Expediční školení  Brno
31.10. Zlatá ceremonie  Praha
6.11. Stříbrné ceremonie  Praha
19.11. Základní školení  Praha
20.11. Expediční školení  Praha
25.11. Bronzové ceremonie  Brno
5.12. Bronzová ceremonie  Ostrava
12.12. Bronzové ceremonie  Praha
17.12. Bronzové ceremonie  Praha

Přihlašování na školení najdete zde >>

Krátké zprávy si můžete stáhnout i v pdf v češtině >>

Sdílejte článek na: