Publikováno: 28.01.2019

Zdeňek (16) si plní DofE na jednom z našich místních center, a to ve Zlíně. V rámci svého dobrovolnictví se rozhodl vyzpovídat svoji spolužačku Barboru – a rozhovor se mu moc povedl!

Jaké aktivity v rámci stříbrné úrovně plníš?

Jako talent hraji na flétnu,ve sportu dělám karate a v oblasti dobrovolnictví šiji zvířátka pro charitu.

Vybrala sis v některé kategorii činnost, kterou jsi dělala již před DofE?

Ano, karate dělám již čtvrtým rokem a na fletnů hraji od 3 let, ale stále je co zlepšovat.

Zaujal mě výběr u dobrovolnictví, proč zrovna šití plyšáků?

Zejména proto, protože se plyšáci po předání charitě mohou vydražit a organizace, která tyto dražby pořádá, ziskem podporuje děti v Bangladéši.

Co pro tebe bylo zatím největší výzvou?

Celkově program DofE je pro mě výzvou a jakousi zkušeností do života, ale největší výzvou pro mě zatím bylo (a stále je), abych získala hnědý pásek v karate. U tohoto stupně umění karate jsou zkoušky vcelku obtížné a spousta lidí je není schopna ihned splnit.

Jaký byl tvůj zatím nejlepší zážitek v DofE, ať už při plnění aktivit či při dobrodružné expedici?

Zážitků z expedice, jak cvičné, tak ostré, bylo hodně, celkově jsem si je užila hlavně díky super partě lidí. Přeci jen jsem si ale zatím nejvíce užila aukci předmětů, včetně mých plyšáků, na které jsem se účastnila jako hosteska, společně s mými dvěma kamarády, kteří mi byli ochotni pomoci.

 Co pro tebe DofE znamená?

DofE je pro mě aktivita, kterou sice plním navíc ve svém volném čase, překonávám v ní své hranice , ale na druhou stranu se zdokonaluji ve svých koníčcích, pomáhám dětem, které to potřebují, odnáším si spoustu zkušeností a zážitků a hlavně program plním v kolektivu skvělých lidí, se kterými si opravdu rozumím a to je to, co mě na programu DofE baví nejvíce. 

Sdílejte článek na: