Program DofE v České republice podporují významné české osobnosti. 

Kristína Nemčková

Patron

Kristína Nemčková se narodila v červenci 2001 v Praze a je vítězkou 3. řady soutěže MasterChef Česko, kterou v roce 2019 vyhrála v 17 letech. Stala se tak nejmladší vítězkou této soutěže na světě. Je autorkou kuchařské knihy #UPGRADE, díky které ji zařadil Forbes mezi výběr 30pod30. Prodejem kuchařky získala finanční prostředky pro studium prestižní školy Le Cordon Bleu v Londýně, na které v roce 2021 získala certifikaci Grand Diplôme®. Aktuálně pracuje na pozici Chef de Partie v michelinské restauraci Story v Londýně. Je ambasadorkou pro vzdělávání v Českém gastronomickém institutu, ambasadorkou za gastro pro Úřad vlády při předsednictví EU v České republice a aktivně prezentuje jídla inspirována českou kuchyni v zahraničí (Singapore). Kristína inspiruje své fanoušky na sociálních sítích na profilu Made by Kristína nebo sdílí své recepty na stránkách www.madebykristina.cz.

Zdeněk Piškula

herec

Zdeněk je český herec, jehož největším koníčkem je herectví, zpěv a tanec. V roce 2016 se dokonce zúčastnil pořadu StarDance, který se mu podařilo vyhrát. Mohli jste ho vidět například v seriálech Božena, Nevinné lži, Vyprávěj nebo ve filmech Tři bratři či Poslední Aristokratka. K programu DofE má blízko i proto, že sám absolvoval podobnou výzvu při cestě do Malého Tibetu v rámci programu Brontosauři v Himalájích.

Karel Kašák

Moderátor televize Nova

Karel Kašák je úspěšný moderátor, znát jej můžete znát především z obrazovek Televize Nova, například ze Snídaně s Novou nebo Počasí. Karel i díky svým životním zkušenostem velmi fandí neformálnímu vzdělávání a tomu, aby každé dítě dostalo příležitost pracovat na sobě a zlepšovat se – nehledě na jeho/její sociální zázemí. Karel je bratr Veroniky Kašákové. 

Marek Eben

moderátor

Herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák. Spolu se svými dvěma bratry vystupuje v hudební skupině Bratři Ebenové. Je považován za jednoho z nejlepších českých moderátorů, vysoce ceněn je zejména jeho inteligentní humor. Moderuje nejen populární televizní pořady, ale i mnoho dobročinných akcí.

Vzhledem k tomu, že osobně znal Lady Luisu Abrahams, která přivedla program DofE do České republiky, podporuje i DofE tím, že moderuje některé akce DofE.

Video, na kterém vysvětluje, proč podporuje program DofE, najdete zde.

Taťána le Moigne

ředitelka Google v ČR

Je ředitelkou české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google a významnou ženou českého internetu. Věnuje se vzdělávání mladých talentů se zaměřením na hodnotový leadership, ale také vzdělávání dětí v rámci společnosti 4bambini, která vydává deskové hry o důležitých životních hodnotách. Dlouhodobě podporuje profesní rozvoj talentovaných žen a digitální gramotnost Čechů.

Klára Kolouchová

horolezkyně a manažerka

Klára Kolouchová je česká horolezkyně, která jako první Češka zdolala himálajský Mount Everest a také obávanou horu K2. Podařilo se jí vystoupat i na 3. nejvyšší horu světa, Kangchenjungu. Je skvělá i v kariéře PR manažerky – pracovala v londýnské centrále Euro RSCG Worlwide, na britském Ministerstvu pro ústavní záležitosti a následně na britském Ministerstvu zdravotnictví.

Lejla Abbasová

moderátorka a zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya

Lejla Abbasová je moderátorka a zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya a Projektu Medela, který se snaží pomoci znevýhodněným dětem po celém světě. Ve svých 21 letech se stala tiskovou mluvčí Ligy etnických menšin. Za svou humanitární činnost obdržela Lejla Abbasová v roce 2009 bronzovou medaili Ministerstva zahraničních věcí.

Martina Ptáčková

Osminásobná mistryně světa v bojových sportech

Martina se zabývá bojovými sporty, ve kterých je osminásobnou mistryní světa. Je také první Češkou, která vyhrála titul mistryně světa v hand to hand combat (sportu ozbrojených a speciálních jednotek) a první Evropankou, která v této disciplíně byla oceněna černým páskem. Časopis Forbes ji zařadil mezi 24 nejvýraznějších osobností roku a zařadila se tak mezi mimořádné ženy roku. Trénuje v NATO v Bruselu, navíc navrhuje šperky, předvádí šaty, pořádá charitativní projekty. Působí také jako vyslankyně dobré vůle Ministerstva zahraničních věcí v rámci čehož pořádá společně s bratrem Josefem různé projekty pro děti a ženy.

Dan Přibáň

cestovatel a novinář

V současné době působí jako nezávislý novinář a filmař, věnuje se zejména cestovatelským výpravám do exotických zemí. Jeho známým projektem je expedice Trabantem napříč Jižní Amerikou. V roce 2019 šel do kin jeho poslední film Trabantem tam a zase zpátky. Dan je schopen projet v trabantu tři kontinenty, džungle i pouště, jen aby všem dokázal, že to jde! Čímž skvěle demonstruje filozofii programu DofE.

Na video, kde mluví o tom, proč program DofE podporuje a proč podniká své bláznivé cesty, se můžete podívat na YouTube na tomto odkazu.

Jakub Vágner

rybář a cestovatel

Jakub Vágner je mezinárodní rybářská a televizní celebrita, držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb a především patron programu DofE. Jeho rybářské pořady vysílají televizní stanice po celém světě. Proslul především díky rybářskému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel.

Video, na kterém vysvětluje, proč podporuje program DofE, najdete zde.

Michael Londesborough

vědec a popularizátor vědy

Chemik a popularizátor vědy působící na Akademii věd ČR. Dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí, MŠMT, Britskou radou, Národním technickým muzeem a festivalem AFO. Michael se zabývá anorganickou chemií a borany. Svou prací chce předávat lásku a obdiv k vědě co největšímu počtu lidí. 

Video, na kterém vysvětluje, proč podporuje program DofE, najdete zde.

Josef Ptáček

Čtyřnásobný mistr světa v Grapplingu

Josef je dlouhodobým a elitním reprezentantem České republiky v bojových sportech. Stal se čtyřnásobným mistrem světa a trojnásobným vícemistrem světa v grapplingu. Cvičí v NATO v Bruselu, vystupuje na protiteroristických cvičeních. Byl několikrát oceněn za své úspěchy.  Věnuje se i různým charitativním projektům, jak u nás tak v zahraničí. Pořádá různé kurzy pro nevidomé, děti a ženy, vede projekt proti šikaně – Šikana do klece, který má záštitu Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva práce a sociálních věcí. Celý svůj volný čas věnuje předáváním svých schopností veřejnosti.

Klára Nademlýnská

módní návrhářka

Klára Nademlýnská je známá česká módní návrhářka. Do roku 1998 pracovala v Paříži jako návrhářka a modelistka střihů. V Praze založila v roce 1998 vlastní značku a v témže roce otevřela autorský butik. Klára obléká řadu známých osobností.

Zuzana Bahulová

animátorka, ilustrátorka, malířka a designérka

Zuzana je animátorka, ilustrátorka, malířka a designérka. Již několik let navrhuje oblečení na olympijské hry pro veslaře, vytváří krátké animované filmy, za které obdržela již několik ocenění, a vystavuje své práce v Čechách i v zahraničí. Kromě umění se věnuje také veslování, kde k jejím největším úspěchům patří 4. místo na Mistrovství světa v přímořském veslování. 

Tatiana Kováříková

módní návrhářka

Tatiana patří mezi českou návrhářskou špičku. V roce 1995 založila módní značku TATIANA, se kterou také obléká známé zahraniční a české osobnosti. Například v roce 2015 si její róbu barvy holubičí šedi oblékla na švédskou královskou svatbu snacha britské královny Alžběty II. Účastní se přehlídek Fashion Week a vystavuje v Česku, Paříži a New Yorku.

Šárka Strachová

lyžařka

Šárka je nejúspěšnější lyžařkou v alpských disciplínách v české i československé historii. Za svou kariéru získala na mistrovstvích světa čtyři medaile a 17x vystoupila na stupně vítězů v elitní sérii závodů světového poháru. V roce 2017 ukončila svou aktivní sportovní kariéru a věnuje se své klinice Vo2max Systém celostní terapie a sportu.