Milí vedoucí a koordinátoři. Absolvovali jste školení a začali jste na svých centrech s programem DofE? Pokud ano, možná vám vytanula na mysli otázka, kde sehnat pro program finance. Pokud si myslíte, že nemáte dostatek prostředků pro rozvoj DofE centra na vašich institucích, tato stránka vám nabízí stručný přehled, kde získat podporu pro svoji práci. Vy i vaši dofáci si ji určitě zasloužíte. 

OP JAK – Nový operační program EU na podporu vzdělávání v ČR 2022-2025

Celý harmonogram žádostí je zde.

ZŠ a SVČ mohou žádat do 28. 4. 2023.

Tento projekt je také známý  pod názvem „šablony“. Vzdělávací instituce může čerpat přes Ministerstvo školství dotaci ve výši až 40 000 Kč na “inovativní vzdělávání”. Inovativním vzděláváním se myslí propojení formálního a neformálního vzdělávání (např. prostřednictvím DofE programu). Finance lze uplatnit na společná setkávání během školního roku, DofE klub, odměny pedagogům (DofE vedoucím), školení, expedice, apod. Více informací naleznete na www.opjak.cz. Stručný návod, jak si požádat v projektu zrovna na DofE, najdete ZDE.

MEMORANDA S KRAJI

V rámci naší dlouhodobé spolupráce s kraji a městy máme s některými uzavřená memoranda zajišťující finanční podporu pro instituce zapojené v DofE. Díky tomu může škola čerpat finance na DofE program přímo od zřizovatele. Žádost není složitá a získání dotace pro školy je poměrně snadné. S podrobnostmi se prosím obracejtena své regionální manažery.

 • Jihočeský kraj: Dotace ve výši 10 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.
 • Liberecký kraj: Dotace ve výši 10 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.
 • Středočeský kraj: Dotace ve výši 15 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.
 • Karlovarský kraj: Dotace ve výši 10 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.
 • Ústecký kraj: Dotace ve výši 15 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.
 • Pardubický kraj: Podpora pro školy (instituce) zřizované krajem.
 • Královéhradecký kraj: Podpora 15 000 Kč pouze pro střední školy zřizované krajem. Je potřeba žádat vždy na začátku školního roku. Finance se musí vyčerpat do konce kalendářního roku.
 • Kraj Vysočina: Od roku 2023 podpora pro každou zapojenou příspěvkovou organizaci kraje Vysočina ve výšce 20 000 Kč.
 • Olomoucký kraj: Proplácí institucím zřizovaným krajem roční poplatek za poskytování DofE programu.
 • Moravskoslezský kraj: Dotace ve výši 15 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.
 • Kraj Praha: Příspěvková organizace si může požádat o příspěvek na realizaci programu DofE (licenční poplatek, rozvoj místního centra, atd.).
 • Jihomoravský kraj: Město Brno poskytuje podporu od 10 000 Kč jak pro základní školy, tak pro instituce zřizované krajem na území Brna.
 • Zlínský kraj: Dotace min. 10 000 Kč slouží pouze pro instituce zřizované krajem.

LOKÁLNÍ SPONZOŘI

Mladoboleslavsko, Rychnovsko a Kvasinsko 

Škoda Auto  – Cílem Nadačního fondu Škoda Auto je podporovat rozvoj domovských regionů – Mladoboleslavska, Kvasinska a Vrchlabska, a pomáhat tam, kde je to potřeba. Neomezujeme se ale pouze na poskytnutí finanční pomoci – pomáháme jak finančně, tak např. nabídkou vzdělávání či pomocí s navazováním partnerství. Přes grantovou výzvu je možno zažádat o příspěvek na vzdělávání (DofE). Více na www.nfsa.grantys.cz.

SOCIÁLNÍ FOND DOFE

Čerpat finance můžete také z našeho Sociálního fondu DofE. V rámci fondu lze čerpat finance na podporu sociálně znevýhodněných účastníků, podporu vedoucích či rozvoj DofE center.