Publikováno: 24.04.2023

Ochrana životního prostředí a udržitelnost jsou hodnoty, které spojují DofE a společnost GasNet. Ta již dnes připravuje Česko na obnovitelné plyny: vodík a biometan. Současně posiluje kulturu udržitelnosti i mimo společnost. A právě proto GasNet pro dofáky připravil novou výzvu, jejímž cílem je natočit Zelenou expedici. Jsou to právě na první pohled nedůležité maličkosti, které ve výsledku mění svět. 

Například vyřešit vhodný způsob společné dopravy. Co třeba vzít na expedici místo jednorázové petky filtrační lahev, díky které budete moci pít vodu z pramene nebo z řeky? Potraviny na expedici nakupte v bezobalovém obchodě či si je odsypte doma do znovu uzavíratelného sáčku. Jako cíl expedice si můžete dát třeba sbírání odpadků po cestě, které roztříděné vyhodíte v nejbližší vesnici či městě. Můžete třeba natočit návod, jak vyčistit zanesenou studánku a zpřístupnit tak zdroj pitné vody jak zvířatům, tak lidem. Zelená expedice je prostě výzva a záleží jen na vás, jak ji uchopíte.

Přečtěte si 6 pravidel a můžete začít:

1. Natočte krátké týmové video na téma Zelená expedice. Ukažte ve videu například tipy, jak při pobytu venku co nejvíc chránit přírodu a být k ní ohleduplní. Můžete se také pokusit zrealizovat Zero waste expedici a ve videu popsat vaše bezobalové snažení.

2. Video můžete točit na mobilní telefon, foťák či kameru. Je to jen na vás.

3. Délka videa? Max. do 3 minut, ale kratší bývá lepší. Inspirovat se můžete i některými vítěznými videi z minulých let, kdy byl tématem „respekt“:

👉 https://bit.ly/3JP8Eva
👉 https://bit.ly/3Wk6kDd

4. Videa můžete publikovat od 22. dubna 2023 do 31. října 2023 na kterékoli z následujících sociálních sítí: Instagram, Facebook, YouTube s hashtagem #GasNetChallenge23.

5. Důležité upozornění: video publikujte veřejně tak, aby bylo díky hashtagu snadno dohledatelné, a to i po 31. říjnu. Video tedy nenahrávejte do stories, kde za chvíli zmizí; nebo ho nepublikujte soukromě na uzamčeném profilu, kde ho podle hashtagu nenajdeme a nemůžeme ocenit.

6. Při natáčení respektuj hodnoty DofE a bezpečnost.

 

Po skončení soutěže vyberou zástupci DofE a GasNetu první dvě vítězná videa. A o tom třetím rozhodnete pomocí hlasování na Instagramu vy sami.

Máte dotaz ke #GasNetChallenge23? Napište na martina.machova@dofe.cz.

Teď je to na vás.

#GasNetChallenge23

Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close