Publikováno: 11.05.2020

Novinky z Národního centra DofE pro všechny vedoucí a koordinátory programu. Information for all Award Coordinators and Leaders .

Short news are also available in English here >>.

Novinky 

Během posledního měsíce a půl jsme pro vás uspořádali patnáct on-line setkání, která jsme nazvali Kafe s DofE. Celkem jsme napočítali více než 120 účastníků. Povídali jsme si, zasmáli jsme se a byl prostor i pro vaše dotazy.
Pro vás, kteří jste se nemohli zúčastnit, jsme dali dohromady nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně.
Vše najdete v tomto souboru.

Rádi bychom vás také informovali, že s MŠMT aktivně řešíme od kdy a za jakých podmínek je možné pořádat expedice. Co nejdříve chceme mít jasné stanovisko, abyste si vy i vedení školy mohli být jisti. Další informace o expedicích najdete v příslušné sekci níže.

Výzvu Fondu DofE vyhlásíme v druhé polovině srpna, abyste měli možnost žádat na podporu aktivit v prvním pololetí příštího školního roku. Podrobným informacím o Fondu DofE bude věnováno také červnové Kafe s DofE.

 

DofE příběh 

DofE se šíří dál

I když k nám každý den proudí ne příliš příznivé zprávy, my v Národním centru zůstáváme pozitivně naladění. Raději se zaměřujeme na zprávy o šíření  popularity DofE, které nezastaví ani karanténa.

První české gymnázium v Karlových Varech je nové Místní centrum, ve kterém proběhla na začátku roku beseda s ambasadorem. Samotný zápis účastníků do ORB a nastavování cílů v aktivitách bylo přerušeno zavřením škol. Vedoucí Dana Ančincová a Simona Prošková se karantény nezalekly a se studenty se spojily přes on-line kanály, kde s nimi aktivně komunikují. Během minulého týdne uspořádaly také společnou videokonferenci s budoucími účastníky. Zkuste také on-line meeting s účastníky, dodá jim to motivaci i nadšení. Můžete přizvat i svého regionálního manažera.

DofE Klub 

DofE Klub se v těchto týdnech věnuje přípravě nového propagačního videa, na kterém se podílejí členové z celé republiky. A nezahálí ani v DofE Challenge. V rámci předposledního týdne výzvy se členové věnují sběru odpadků v okolí, jízdě na kole a dalším sportům. 

 

Expedice 

V minulých speciálních krátkých zprávách jsme vám představili mnoho novinek. Změn bylo hodně a věnovali jsme jim i celé Kafe s Dofe. Pokud jste společné setkání nestihli a něco vám není jasné, nezoufejte. Všechny důležité materiály naleznete v metodických materiálech. V krátkosti zopakujeme důležité věci:

  • Můžete vynechat cvičnou expedici anebo ji spojit s expedičním výcvikem.
  • Práci vám ulehčí nový Manuál expedičního výcviku a chystaná Metodika zážitkového expedičního výcviku.
  • Všechny aktuální dokumenty jsou vždy přístupné na webu (vizte odkaz výše).
  • Je velmi důležité neustále sledovat a dodržovat aktuální vládní a hygienická opatření, konzultovat uspořádání expedic s vedením školy, a získat pro pořádání jeho souhlas.       

 

Kalendář

V příštím týdnu se můžete opět těšit na společné setkání Kafe s DofE. Registrujte se v tomto odkaze. Témata tentokrát budou:

  • Dobrovolnictví (druhy dobrovolnictví, vyhledávání příležitostí, spolupracující organizace)
  • Nábor a nastavování cílů (osvědčené postupy, jak správně nastavit cíle, kdy a proč iniciovat změnu cíle)
Datum Akce Místo
21. 5. Kafe s DofE – Dobrovolnictví on-line
21. 5.  Kafe s DofE – Nábor a nastavování cílů on-line
16. 6. Základní školení Praha
17. 6. Expediční školení Praha
18. 6. Expediční školení Praha
26. – 27. 9. DofE Leader Camp Skalský dvůr, Vysočina

Krátké zprávy si můžete stáhnout v pdf >>

Sdílejte článek na:

We apologize if our English is not perfect. Our pages are automatically translated using DEEPL Translator. If you notice any mistakes, please email us at marketing@dofe.cz, and we will address them promptly.

close