Pro bronzový odznak a certifikát si na ceremonii v Táboře přišla i ambasadorka DofE Magdaléna Ryjáčková. Na programu oceňuje hlavně to, že se naučila disciplíně. Společně s ní si pro ocenění přišlo dalších téměř sedmdesát studentů z Jihočeského kraje.
Sedmnáctiletá studentka táborského Gymnázia Pierra de Coubertina si v rámci pohybu zvolila za cíl přecválat na koni řadu skoků a překážek. V dovednosti připravovala na bicí repertoár půlnoční mše a v dobrovolnictví se snažila zlepšit kvalitu života dětem ze sociálně komplikovaného prostředí, třeba hlídáním v klubu, kde s nimi hrála ping pong, karetní hru UNO nebo je hlídala v době, kdy jejich rodiče byli na kurzu.
„Díky DofE jsem se naučila disciplíně, vytrvat ve věcech, které mě baví, a jít si za svými cíli. Kdybych nezačala dělat DofE, tak se asi nikdy nedokopu k tomu, abych si dala nějaký cíl a potom ho splnila,“ popisuje Magdaléna. Aktuálně už má také dokončenou stříbrnou úroveň a je také ambasadorkou DofE.
Prostor pro zážitky a věci, které v rámci vyučování nejde dělat
Táborské gymnázium je do DofE zapojené už téměř deset let. Podle vedoucí Petry Nagyové se tehdy škola o programu dozvěděla díky aktivnímu studentovi, který se o DofE dozvěděl. „Otevřely se nám tím dveře do světa neformálního vzdělávání, zážitků a celé řady dalších smysluplných věcí, které v rámci třídy a vyučování nelze realizovat. Jsem ráda, že ty dveře jsou stále otevřené a přivádějí k nám dobrovolně další a další zájemce,“ popisuje.
Sama oceňuje, že díky programu tráví se svými studenty hodnotný čas v přírodě: „Člověk zapomene na písemky a známky a soustředí se na „tady a teď“, navíc v rámci skvělé party lidí – ať už jde o dofáky, nebo jejich vedoucí,“ dodává.